Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
OIG (1)

Štát ako bohatý strýko?

Ekonóm Martin Vlachynský hovorí o tom, že štát nie je zázračný bohatý strýko, ktorý má voľné peniaze. Vyhovárame sa a dobehne nás to. Článok sa zaoberá témou, ako sa Slovensko a EÚ snažia rozložiť náklady na dlhšie obdobie a aké sú dôsledky tohto prístupu.

V súčasnosti sa Slovensko a EÚ snažia zmierniť škody spôsobené pandémiou COVID-19 a zabezpečiť, aby Európa bola po kríze ešte silnejšia a odolnejšia. Európska únia posilnila svoj súčasný dlhodobý rozpočet na roky 2021 – 2027 a sprístupnila 2,018 bilióna eur na tento účel.

V článku sa tiež spomína, že rozpočet EÚ je určený najmä na investície, takže dlhodobý plán výdavkov známy ako viacročný finančný rámec sa prijíma na obdobie piatich až siedmich rokov. Tento rámec určuje maximálne ročné sumy (stropy), ktoré EÚ minie na jednotlivé kategórie.

Kukni aj sem

dłonie-chroniące-zielone-drzewo-na-tropikalnej-naturze-letnia-koncepcja-ekologii-i-środowiska-172987509

Vplyv ľudí na ekológiu

Priniesli sme článok o vplyve ľudí a firiem na ekológiu a porovnaní toho, ako sa tieto dva subjekty líšia v ich prístupe k ochrane životného prostredia.

Čítajte viac
OIG (1)

Štát ako bohatý strýko?

Ekonóm Martin Vlachynský hovorí o tom, že štát nie je zázračný bohatý strýko, ktorý má voľné peniaze. Vyhovárame sa a dobehne nás to. Článok sa zaoberá témou, ako sa Slovensko...

Čítajte viac
x