Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
OIG (8)

Zdravie v zime podľa Ai

Zdravá výživa je dôležitá pre udržanie dobrého zdravia počas zimy. Na Slovensku je v zime k dispozícii množstvo sezónnych potravín, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály. Tu je niekoľko tipov na to, ako sa stravovať zdravo počas zimy:

  1. Jedzte sezónne ovocie a zeleninu: V zime je k dispozícii množstvo ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály. Napríklad, červená repa je známa vysokým obsahom vitamínov, minerálov a karotenoidov, je významným zdrojom vlákniny, kyseliny listovej a vitamínov C, E a K. Koreňová zelenina je odolná a je oveľa ťažšie jej živiny pri varení zničiť. Fenikel obsahuje vitamín C, draslík, vlákninu a kyselinu listovú. Ružičkový kel je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, vlákniny a antioxidantov. Zelenina so zelenými listami, ako napríklad kapusta, brokolica, špenát a ďalšia zelenina so zelenými listami, sú výbornou alternatívou mliečnych výrobkov ako zdroj vápnika, ale aj kyseliny listovej a železa, ktoré sú zvlášť významné pre tehotné ženy.

  1. Jedzte viac strukovín: Strukoviny sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, vlákniny a živín. Sú tiež nízkokalorické a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnou. Strukoviny, ako sú fazuľa, hrach, šošovica a cícer, sú vynikajúcim zdrojom železa, ktoré je dôležité pre tvorbu červených krviniek.

  1. Jedzte viac celozrnných potravín: Celozrnné potraviny sú bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Sú tiež nízkokalorické a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnou. Celozrnné potraviny, ako sú celozrnný chlieb, celozrnná ryža, celozrnná pasta a celozrnné cereálie, sú vynikajúcim zdrojom energie a živín.

  1. Jedzte viac orechov a semienok: Orechy a semienka sú vynikajúcim zdrojom zdravých tukov, bielkovín, vlákniny a živín. Sú tiež nízkokalorické a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnou. Orechy a semienka, ako sú mandle, lieskové orechy, vlašské orechy, slnečnicové semienka a tekvicové semienka, sú vynikajúcim zdrojom vitamínu E, ktorý je dôležitý pre zdravie pokožky a imunitného systému.

  1. Pite dostatok tekutín: V zime je dôležité piť dostatok tekutín, aby sa telo udržalo hydratované. Voda je najlepšou voľbou, ale môžete piť aj bylinné čaje, prírodné džúsy a polievky.

  1. Jedzte menej cukru a soli

  1. Jedzte viac zdravých tukov: Zdravé tuky, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v rybách, orechoch a semenách, sú dôležité pre zdravie srdca a mozgu. Ryby, ako sú losos, sardinky a makrela, sú vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie srdca a mozgu. Orechy a semená sú vynikajúcim zdrojom zdravých tukov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie srdca a mozgu.

  1. Jedzte viac fermentovaných potravín: Fermentované potraviny, ako sú jogurt, kefír, kimchi a kyslá kapusta, sú vynikajúcim zdrojom probiotík, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie tráviaceho systému a imunitného systému.

  1. Jedzte menej spracovaných potravín: Spracované potraviny, ako sú sladkosti, slané snacky a rýchle občerstvenie, sú často plné pridaného cukru, soli a tuku. Tieto potraviny sú nízkokvalitné a môžu spôsobiť zdravotné problémy, ako je obezita, cukrovka a srdcové choroby.

  1. Jedzte viac zeleninových polievok: Zeleninové polievky sú vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálov. Sú tiež nízkokalorické a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnou. Zeleninové polievky, ako sú paradajková polievka, tekvicová polievka a fazuľová polievka, sú vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálov. Sú tiež nízkokalorické a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnou. Zeleninové polievky, ako sú paradajková polievka, tekvicová polievka a fazuľová polievka, sú vynikajúcim zdrojom energie a živín.

Kukni aj sem

chickens-6078279_1280

Sliepka alebo vajce ?

Otázka, či bolo skôr sliepka alebo vajce, sa v súčasnosti považuje za jednu z najstarších a najzáhadnejších otázok ľudstva. Táto problematika sa v poslednej dobe stala veľmi obľúbenou vedeckou a...

Čítajte viac
x