Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
NP_Mala_Fatra_7

Dovolenka v zime – Národný park Malá Fatra.

Ak ste ešte neboli v tomto krásnom kúte Slovenska, určite vám ho odporúčam navštíviť. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od ruchu veľkomesta, obdivovať nádhernú prírodu a užiť si množstvo zábavy a relaxu.

Začnem asi tým, ako sme sa tam dostali. Cestovali sme autom, čo bolo celkom dobrodružstvo, pretože cesty boli pokryté snehom a ľadom. Našťastie sme mali zimné pneumatiky a reťaze, takže sme sa nezasekli ani raz. Cesta trvala asi tri hodiny, ale plynulo to rýchlo, pretože sme počúvali hudbu, rozprávali sa a občas sa zastavili na kávu alebo na fotenie. Keď sme dorazili do našej chaty, boli sme nadšení. Bola to útulná drevená stavba s krbom, kuchyňou, kúpeľňou a dvomi spálňami. Všetko bolo čisté a pripravené na náš príchod.

Prvý deň sme sa rozhodli ísť na pešiu turistiku po okolí. Mali sme šťastie, že počasie bolo pekné – slnečno, ale nie príliš horúco. Vzali sme si batohy s jedlom, pitím a teplým oblečením a vyrazili sme. Cieľom našej túry bola Veľká lúka, ktorá je jednou z najvyšších a najkrajších častí parku. Cesta bola náročná, ale stála za to. Videli sme množstvo zvierat, ako sú srnky, líšku, zajace a dokonca aj medveďa (našťastie na telefóne). Na lúke sme si dali prestávku na obed a obdivovali sme výhľad na hory a doliny. Potom sme sa vrátili späť do chaty, kde sme si zapálili oheň a uvarili si horúci čaj.

Druhý deň sme sa rozhodli skúsiť niečo iné – lyžovanie. V parku je niekoľko lyžiarskych stredísk, z ktorých sme si vybrali to najbližšie – Martinské hole. Mali sme predplatené skipasy, takže sme nemuseli čakať v rade na pokladni. Vypožičali sme si lyže a lyžiarsku výstroj a vybrali sme si zjazdovku podľa našej úrovne. Ja som bol začiatočník, takže som si vybral ľahkú modrú trať. Moji priatelia boli skúsenejší, takže si vybrali ťažšiu červenú alebo čiernu trať. Lyžovanie bolo veľmi zábavné, aj keď som padal dosť často. Našťastie som sa nezranil vážne, len som mal pár modrín a škrabancov. Po pár hodinách lyžovania sme sa stretli v reštaurácii pri lanovke, kde sme si dali guláš a pivo.

Tretí deň bol náš posledný deň dovolenky, takže sme sa chceli trochu zrelaxovať. Rozhodli sme sa ísť do termálnych kúpeľov, ktoré boli asi pol hodiny jazdy od chaty. Boli to moderné a luxusné kúpele s rôznymi bazénmi, saunami, masážami a inými službami. Vstupné bolo trochu drahé, ale stálo to za to. Strávili sme tam celé popoludnie, kým sme sa necítili úplne uvoľnení a obnovení. Potom sme sa vrátili do chaty, zbalili sme si veci a pripravili sme sa na odchod.

Takto vyzerala naša dovolenka v zime plnej prechádzok v Národnom parku Malá Fatra. Bola to skvelá skúsenosť, ktorú by som rád zopakoval.

Ak sa ti páčil tento príbeh tak takto by mohla vyzerať aj tvoja dovolenka v zime. Národný park Mála Fatra, zaži to naživo 🙂 🙂

Kukni aj sem

chickens-6078279_1280

Sliepka alebo vajce ?

Otázka, či bolo skôr sliepka alebo vajce, sa v súčasnosti považuje za jednu z najstarších a najzáhadnejších otázok ľudstva. Táto problematika sa v poslednej dobe stala veľmi obľúbenou vedeckou a...

Čítajte viac
x