Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
OIG

Prečo klesli akcie spoločnosti Lufax Holding

Akcie Lufaxu (NYSE: LU) klesli v utorok skoro až o 10 % podľa údajov poskytnutých S&P Global Market Intelligence, potom sa obchodovali okolo 6 % od 14:30.  ET po tom, čo čínsky poskytovateľ finančných služieb oznámil zmiešané výsledky za druhý štvrťrok 2023.

V prvom rade celkový príjem medziročne klesol o 39,4 % na 9,270 miliardy RMB (alebo 1,278 miliardy USD), čo znamená čistý zisk 1 004 milióna RMB (138 miliónov USD) alebo 0,42 RMB (0,06 USD) na amerického depozitára. Zdieľať (ADS). Analytici v priemere očakávali nižšie zárobky 0,39 RMB na ADS, ale výrazne vyššie príjmy vo výške 10,13 miliardy RMB.

„Ako sa makroekonomické prostredie posúva smerom k oživeniu, naši hlavní zákazníci SBO [vlastníci malých podnikov] počas druhého štvrťroka stále čelili určitým ťažkostiam,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Lufax Yong Suk Cho, „čo ovplyvnilo naše prevádzkové prostredie a obmedzilo trajektóriu nášho U- tvarované zotavenie“.

Iste, nesplatený zostatok poskytnutých úverov Lufaxu klesol medziročne k 30. júnu 2023 o 35,5 % na 426,4 miliardy RMB, zatiaľ čo kumulatívny počet dlžníkov vzrástol len o 8,3 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka na 19,7 milióna.

Napriek tomu Cho pripísal spoločnosti „zameranie na kvalitu aktív pred kvantitou“, najmä pokiaľ ide o zlepšenie kvality nedávnych pôžičiek spísaných podľa prísnejších úverových kritérií, aby pomohla spoločnosti prekonať očakávania týkajúce sa konečných ziskov.

Viac informácií nájdete v tomto odkaze. 

Kukni aj sem

5q59

Kelti na Slovensku

Kelti sú staroveký kmeň, ktorý pochádza z územia dnešnej Bretónskej Krajiny v severozápadnom Francúzsku a zanikli na začiatku stredoveku. Tento kmeň sa postupne rozšíril do mnohých častí Európy a aj...

Čítajte viac
x