Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
OIG.QmA.m

Prokrastinácia: ako ju prekonať ?

Prokrastinácia je chronické odkladanie úloh na neskôr. Ľudia, ktorí často prokrastinujú, sú náchylnejší na úzkosť, depresiu a stres. Okrem toho môže prokrastinácia viesť k nižšej kvalite práce a zníženej produktivite. To môže mať vplyv na výkonnosť tímu a organizácie ako celku.

Podľa bajan.sk a psychoblog.sk až 85% ľudí trpí prokrastináciou.

Ako zistiť, že už prokrastinujete? Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť, či trpíte prokrastináciou. Ak sa vám často stáva, že odkladáte úlohy na neskôr alebo ich robíte len v poslednej chvíli, pravdepodobne trpíte prokrastináciou.

Ako sa jej vyhnúť?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť prokrastinácii. Jedným z nich je rozdelenie úlohy na menšie kúsky a postupné ich plnenie. Ďalším spôsobom je stanovenie si jasných cieľov a deadlinov pre každú úlohu. Dôležité je tiež odstrániť rušivé prvky z pracovného prostredia a zamerať sa na jednu úlohu naraz.

Aké sú nevýhody a výhody?
Prokrastinácia môže mať negatívny vplyv na zdravie a výkonnosť. Na druhej strane môže byť prokrastinácia aj prospešná. Mnohí ľudia totiž dokážu pracovať efektívnejšie pod tlakom a sú schopní produkovať lepšie výsledky.

Existuje niekoľko aplikácií na boj proti prokrastinácii. Niektoré z nich sú:

• Focus@Will

• Trello

• Todoist

• Forest

• Pomodoro Tracker

Tieto aplikácie môžu pomôcť s organizáciou úloh a času a zlepšiť produktivitu. 

Kukni aj sem

x