Chyť extra 100% ZĽAVU registráciou do vMm BETA projektu ešte dnes. Pripojte sa teraz, je to ZADARMO !!!
vMm
b0c0e54a-elements.png
slovenskedestinacie

Ako znie “Kúpanie, cestovanie a objavovanie – všetko v jednom”?

Ahojte, milí čitatelia!

Dnes vám prinášam zoznam top 10 destinácií na Slovensku, kde sa dá aj kúpať v lete. Áno, dobre ste počuli, na Slovensku sa dá nájsť viacero miest, kde si môžete osviežiť telo i dušu v horúcich letných dňoch. A nie sú to len klasické kúpaliská alebo jazerá, ale aj rieky, potoky, vodopády a dokonca aj termálne pramene. Tak poďme na to!

10 – Vodná nádrž Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava je najväčšia vodná nádrž na východnom Slovensku a druhá najväčšia na Slovensku. Nachádza sa medzi Michalovcami a Sobrancami a ponúka množstvo možností na kúpanie, vodné športy, rybolov, ale aj relax a oddych. Okolo nádrže sa nachádza niekoľko pláží, kempov, hotelov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a víno. Zemplínska Šírava je tiež známa svojimi liečivými bahennými kúpeľmi, ktoré majú blahodarný účinok na pokožku a pohybové ústrojenstvo.

9 – Vodopád Skok

Vodopád Skok je jeden z najkrajších a najvyšších vodopádov na Slovensku. Nachádza sa v Nízkych Tatrách, v doline Mlynická, a je súčasťou turistickej trasy z Štrbského Plesa do Popradského Plesa. Vodopád má výšku 25 metrov a tvorí ho niekoľko stupňov, z ktorých sa spúšťa príval studenej horskej vody do malej nádržky pod ním. V lete sa tu môžete osviežiť a obdivovať krásu prírody, ale pozor, voda je naozaj ľadová! Ak máte radi adrenalín, môžete sa tu aj zoskočiť do vody z vysokej skaly, ale len na vlastné riziko!

8 – Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska je jedným z najobľúbenejších termálnych kúpalísk na Slovensku. Nachádza sa v obci Podhájska, neďaleko Nových Zámkov, a je známe svojou jedinečnou termálnou vodou, ktorá má podobné zloženie ako Mŕtve more. Voda má teplotu okolo 80 °C a obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, ktoré majú liečivé účinky na kožné choroby, dýchacie cesty, reumatizmus a iné ochorenia. Kúpalisko ponúka niekoľko bazénov s rôznou teplotou vody, tobogány, detské ihriská, masáže, sauna a wellness služby.


Reklama

7 – Rieka Hron

Rieka Hron je druhou najdlhšou riekou na Slovensku a pramení v Nízkych Tatrách. Tečie cez stredné Slovensko a ústi do Dunaja pri Štúrove. Rieka Hron je obľúbená nielen medzi rybármi, ale aj medzi milovníkmi vodných športov, ako je rafting, kajakárenie, kanoeing alebo splavovanie. Na rieke sa nachádza niekoľko miest, kde si môžete požičať potrebné vybavenie a nechať sa unášať prúdom rieky. Po ceste sa môžete zastaviť na niektorej z pláží, kde si môžete zaplávať, opaľovať sa alebo piknikovať.

6 – Jazero Liptovská Mara

Jazero Liptovská Mara je najväčšou vodnou nádržou na severnom Slovensku a nachádza sa medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom. Jazero vzniklo v roku 1975 zatopením niekoľkých dedín a má rozlohu 22 km2. Jazero je obľúbené miesto na kúpanie, vodné športy, rybolov, ale aj na prehliadky historických pamiatok, ktoré sa zachovali pod hladinou vody. Medzi nimi je napríklad kostolík z obce Liptovská Mara, ktorý bol presunutý na ostrovček v jazere. Na brehu jazera sa nachádza aj archeoskanzen Havránok, kde si môžete pozrieť rekonštrukciu keltského osídlenia z 1. storočia pred n.l.

https://www.coqui.shoes/cz?utm_source=dognet&a_aid=61fda5a41f511&a_bid=ded9d582

5 – Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne je moderné kúpalisko a aquapark v obci Vyhne, neďaleko Banskej Štiavnice. Kúpalisko ponúka viacero atrakcií pre deti i dospelých, ako sú bazény s termálnou a minerálnou vodou, tobogány, divoká rieka, detský svet, výrivky, sauna svet a wellness centrum. Vodný raj Vyhne je ideálnym miestom na rodinný výlet, kde si môžete užiť zábavu i relax v krásnom prostredí Štiavnických vrchov.

4 – Jazero Domasa

Jazero Domasa je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších rekreačných oblastí na Slovensku. Nachádza sa na severe Slovenska, medzi Prešovom a Michalovcami, a má rozlohu 33 km2. Jazero je obľúbené miesto na kúpanie, vodné športy, rybolov, turistiku, cyklistiku a iné aktivity. Okolo jazera sa nachádza niekoľko pláží, kempov, chatiek, hotelov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a zabaviť sa. Jazero Domasa je tiež známe svojimi festivalmi a kultúrnymi podujatiami, ktoré sa tu konajú počas leta.

3 – Rieka Dunajec

Rieka Dunajec je prítok rieky Váh a tečie cez severné Slovensko a južné Poľsko. Rieka Dunajec je známa svojím kaňonom Pieniny, ktorý je najkrajším kaňonom na Slovensku a jedným z najkrajších v Európe. Kaňon Pieniny je súčasťou národného parku Pieniny a ponúka nádherné scenérie skalnatých vrcholov, zelených lúk a rieky Dunajec. V okolí rieky Dunajec sa nachádza množstvo turistických atrakcií. Medzi najznámejšie patrí splavovanie rieky Dunajec na raftoch. Okrem toho môžete navštíviť Prielom Dunajca, ktorý je pôsobivý kaňon na hranici Slovenska s Poľskom. Pieninský národný park ponúka množstvo možností na turistiku a cykloturistiku.

2 – Tatralandia

Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku, kde sa môžete kúpať v termálnych bazénoch, tobogánoch, vlnobitiach alebo sa zabaviť v adrenalínových atrakciách. Tatralandia je súčasťou Liptovského regiónu, ktorý ponúka aj množstvo možností na turistiku, cyklistiku, návštevu jaskýň alebo múzeí. Môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania podľa vášho vkusu a rozpočtu.

1 – Oravská Priehrada

Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku na Slovensku, odporúčam vám navštíviť Oravskú priehradu. Toto je druhá najväčšia vodná nádrž na Slovensku, ktorá sa nachádza v nádhernej prírodnej scenérii. Môžete si tu užiť kúpanie, plachtenie, rybárčenie, cykloturistiku, pešiu turistiku alebo si prenajať chatu či domček na brehu. Oravská priehrada je tiež skvelým východiskovým bodom na návštevu Oravského hradu, Oravskej galérie či Oravskej lesnej železnice. Oravská priehrada je miestom, kde sa budete cítiť ako v rozprávke!

Fotky v článku sú generované umelou inteligenciou a sú to väčšinou len ilustračné obrázky. Ak by ste chceli vidieť skutočné fotografie destinácií, môžete navštíviť stránky s fotografiami a obrázkami na ich oficiálnej stránke.

Kukni aj sem

chickens-6078279_1280

Sliepka alebo vajce ?

Otázka, či bolo skôr sliepka alebo vajce, sa v súčasnosti považuje za jednu z najstarších a najzáhadnejších otázok ľudstva. Táto problematika sa v poslednej dobe stala veľmi obľúbenou vedeckou a...

Čítajte viac
x