753

avonlady

lava
osobinfo
TELEFÓNE ČÍSLO: 
0918 440 301
IČO: 
000000
DIČ: 
000000
PSČ: 
01901
ULICA / ČÍSLO: 
Medňanská 523/10

História

Členom už
3 roky 5 mesiacov
MESTO / OBEC: 
Ilava
OBCHODNÉ MENO: 
Avon Lady
PROFIL PODNIKATEĽA: 
OTVÁRACIE HODINY Po-Ne - 8.00 - 21.00
História
História firmy AVON pripomína rozprávkový príbeh. Na konci 19. storočia začal obchodný cestujúci s knihami David McConnell ku knihám dávať aj malý voňavý darček. Onedlho sa jeho vône stali žiadanejšími než samotná literatúra, preto v roku 1886 založil svoju vlastnú kozmetickú spoločnosť „California Parfume Company“.

McConnell správne predpokladal, že pre priamy predaj je najdôležitejší osobný kontakt – žena ponúkajúca tovar žene. Prvým distribútorom jeho firmy bola pani P.F.E. Albee, ktorá sa stala prvou Avon Lady. Po prvýkrát v histórii tak získali ženy príležitosť nadobudnúť finančnú nezávislosť – 34 rokov predtým, ako získali právo voliť. V roku 1929 sa na trhu objavila línia výrobkov pomenovaná podľa rodného mesta jedného z najobľúbenejších autorov Davida McConnela, Williama Shakespeara, Stradford upon Avon. Názov sa stal tak populárny, že sa firma v roku 1939 oficiálne premenovala na Avon Products Inc.


Vývoj nových produktov
Spoločnosť AVON je špičkou v oblasti vývinu nových technológií. Centrum výskumu a vývoja sídliace v Sufferne, New York, patrí podľa počtu noviniek medzi vedúce v kozmetickom priemysle. Jeho pracovníci sú experti v oblasti biochémie, mikrobiológie, toxikológie, dermatológie a klinického testovania.

AVON, ako jedna z prvých kozmetických spoločností, zastavila testovanie svojich výrobkov na zvieratách. Za svoju prácu pri nachádzaní nových, alternatívnych metód testovania výrobkov získala prestížne ocenenie Centra Johna Hopkinsa.
Kategória: